Bezpojisteni.cz - nejezděte bez pojištění

Obdrželi jste výzvu k zaplacení? Volejte pro informace! tel: 221 772 773
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Otázky a odpovědi Nepojištěná vozidla Je nutné, aby měl u sebe řidič motorového vozidla kromě zelené karty i doklad o zaplacení povinného ručení, pro případ kontroly Policie ČR?

Je nutné, aby měl u sebe řidič motorového vozidla kromě zelené karty i doklad o zaplacení povinného ručení, pro případ kontroly Policie ČR?

Email Tisk PDF
Podle § 16 odst. 1, písm. c) z. č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, se přestupku dopustí ten, kdo nepředloží při provozu vozidla na požádání příslušníka Policie ČR „doklad o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla“ - od ledna 2009 pak zelenou kartu. Za tento přestupek lze uložit pokutu až 1 500 Kč. Doklad o zaplacení povinného ručení není „dokladem o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla“, požadovat jeho předložení při kontrole ze strany Policie ČR nemá oporu v platné právní úpravě.
 

Je nutné, aby měl u sebe řidič motorového vozidla kromě zelené karty i doklad o zaplacení povinného ručení, pro případ kontroly Policie ČR?

Email Tisk PDF
Podle § 16 odst. 1, písm. c) z. č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, se přestupku dopustí ten, kdo nepředloží při provozu vozidla na požádání příslušníka Policie ČR „doklad o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla“ - od ledna 2009 pak zelenou kartu. Za tento přestupek lze uložit pokutu až 1 500 Kč. Doklad o zaplacení povinného ručení není „dokladem o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla“, požadovat jeho předložení při kontrole ze strany Policie ČR nemá oporu v platné právní úpravě.